Jak funguje systém v zahraničí?V rámci EU systém LogBookie funguje s námi dodávanými SIM kartami v online režimu. Pouze při pohybu mimo státy Evropské únie jednotka funguje v off-line režimu.  To znamená že v případě překročení hranic ukládá jednotka sesbíraná data do své vnitřní paměti a na server je odesílá až po návratu zpět do zemí EU.

Pokud uživatel potřebuje zjistit aktuální polohu vozidla i mimo území Evropské únie, jsou zde následující možnosti.

Zjištění polohy v zahraničí pomocí SMS
Klient zašle prostřednictvím systému LogBookie nebo pomocí mobilního telefonu SMS zprávu, na kterou jednotka ve vozidle zareaguje a odpoví formou zpětné zprávy s aktuální polohou. K zjištění pozice vozu v zahraničí pomocí SMS je potřeba mít aktivovaný roaming, který je u námi dodávaných SIM karet vypnutý, a je tedy potřeba jej aktivovat. Tato varianta je vhodná k jednorázovému zjištění aktuální polohy. Pokud zákazník požaduje neustálý přehled o vozovém parku a jeho pohybu i mimo území Evropské únie, je vhodnější zvolit následující variantu.

Zjišťování polohy v zahraničí pomocí datových přenosů GPRS
Jestliže uživatel potřebuje nepřetržitě sledovat pohyb svých vozidel i v zahraničí, je možné do jednotek instalovat SIM karty s aktivovanými datovými tarify pro zahraničí. Poplatky za tyto služby jsou ovšem dražší, a proto doporučujeme před samotným objednáním důkladně zvážit jejich rentabilitu.

Běžně je potřeba přibližně 5 MB datových přenosů na 10 000 km jízdy.
V případě, že se má vozidlo trvale pohybovat na území mimo Evropské únie, doporučujeme do GPS jednotky vložit SIM kartu některého z operátorů dané země s aktivovaným datovým tarifem pro přenos prostřednictvím GPRS.

Chcete ihned vidět systém?

      

Zajímá Vás cena?Každý den přibývají noví klienti

Řekli o nás:G-mont s. r. o.

Od doby, co jsme zavedli online knihu jízd, tak naši lidé přestali lumpačit v pracovní době.

Vít Bukovský
Jednatel společnosti G-mont s. r. o. - výroba a servis garážových vrat

Pizza line s. r. o.

GPS monitoring LogBookie používáme jak pro monitoring vozidel, tak k zobrazení rozvozů pizzy našim řidičům. Díky službě máme rychlý přehled o tom, která objednávka je již splněna a řidičům umožňuje rychlé zaslání cílové adresy do navigace.


Spojil jsem se s nejlepšími


Kontaktujte nás na telefonu:
9-17 h

      


® 2008 - 2024 Všechna práva vyhrazena DHO s. r. o.
Ochrana osobních údajů